021-88146330
021-88146323
0

سبد خرید شما خالی است!

ورود / ثبت‌نام

ورود کاربر جدید هستید؟ ثبت نام کنید

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل‌داده

با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور

آموزش منطق و مقدمات برنامه نویسی به همراه الگوریتم و فلوچارت

آموزش منطق و مقدمات برنامه نویسی به همراه الگوریتم و فلوچارت
نوع دوره شهریه نام استاد مدت زمان تاریخ شروع زمان برگزاری پیشنیاز وضعیت دوره
حضوری یا آنلاین 3,000,000 تومان مهندس رفوآ 24 ساعت 1402/09/29 چهارشنبه ساعت 16:30 تا 20:30 ندارد
 • برای شروع برنامه‌نویسی نیاز به مدرک دانشگاهی خاصی دارم؟
 • چطور میتونم در ایران و خارج از ایران استخدام بشم؟
 • کدوم زبان برنامه نویسی را برای شروع انتخاب کنم؟
 • کدوم حوزه ی برنامه نویسی درآمد بیشتری داره؟
 • یادگیری ریاضیات توی برنامه نویسی الزامیه؟

این سوالات اکثر کسانی هست که می خواهند وارد دنیای برنامه نویسی شوند. با دیدن این ویدئو از مهندس رفوآ مدرس دورهای حرفه ای آموزشگاه تحلیل داده , به جواب تمام سوالات فوق می رسید.

معرفی دوره آموزش مبانی برنامه نویسی

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟

برنامه نویسی از صفر تا بازار کار

درباره دوره آموزش الگوریتم و فلوچارت

مخاطبین دوره مقدمات برنامه نویسی

دوره‌ آموزش منطق و مقدمات برنامه‌نویسی با هدف آموزش مبانی اصولی برنامه‌نویسی برای مخاطبین زیر طراحی شده و برگزار می گردد :

گروه اول : آن دسته از عزیزانی که تحصیلات دانشگاهی و یا تحصیلات دانشگاهی مرتبط با دنیای کامپیوتر نداشته و علاقه مند به ورود به دنیای جذاب برنامه نویسی هستند و تمایل دارند تا در گام اول آموزش برنامه نویسی را به صورت کاملا اصولی و بنیادی دنبال کرده و با بدست آوردن شناخت نسبت به بازار کار و حوزه های مختلف برنامه نویسی اقدام به هدف گذاری و تعیین آینده شغلی خود کنند.

شرکت در دوره ی منطق و مقدمات به مخاطبین گروه بالا کمک می کند تا با آموزش عملی و پروژه محور مفاهیم پایه ای برنامه نویسی همچون الگوریتم، فلوچارت، متغییرها, عبارات دستوری، حلقه ها، توابع و ... ، پایه ای قوی در برنامه نویسی در خود ایجاد کرده و برای مراحل بعدی از آمادگی کامل برخوردار باشند.

گروه دوم : آن دسته از عزیزانی که تحصیلات دانشگاهی و غیردانشگاهی مرتبط با رشته های کامپیوتر، علی الخصوص رشته های مهندسی نرم افزار، سخت افزار، آی تی و علوم کامپیوتر دارند و با مفاهیم پایه ی برنامه نویسی آشنا بوده و همچنین تجربه برنامه نویسی را نیز دارند اما با گذشت زمان این مطالب را به فراموشی سپرده و می خواهند مجددا مفاهیم پایه برنامه نویسی را در قالب پروژه و مثال های عملی مرور کرده و تجربه ای جدید در یادگیری یک زبان یا توانایی حل مسال ساده را تقویت کنند.

برای این دسته از مخاطبان، دوره آموزش منطق و مقدمات برنامه نویسی به عنوان یک بروزرسانی و تقویت مهارت هایشان به آن ها کمک شایانی خواهد کرد.

اهداف دوره مقدمات برنامه نویسی
 1. در دوره آموزش الگوریتم و فلوچارت دانشجویان با نحوه تفکر برای حل مسائل با زبان های برنامه نویسی، به صورت کاملا عملی و در قالب انجام پروژه های کوچک (به صورت فردی و گروهی) آشنا میشوند.
 2. در ابتدای دوره پس از آشنایی با ساختار داخلی دنیای کامپیوتر , ترتیب اجرای یک برنامه کامپیوتری روی قطعات کامپیوتر به صورت کامل شرح داده میشود.
 3. دانشجویان در دوره آموزش الگوریتم و فلوچارت خواهند آموخت که چگونه یک نرم افزار به حل مسائل دنیای واقعی می پردازد , به زبان ساده تر منطق زبان برنامه نویسی و قواعد آن آموزش داده میشود . همچنین در این دوره دانشجویان به تسلط کامل بر ترسیم فلوچارت، جهت پیاده سازی الگوریتم های برنامه نویسی خواهند رسید.
 4. در این مرحله پس از تدریس استاد، با برگزاری ورکشاپ به هر دانشجو تمرین ترسیم 10 فلوچارت واگذار و توسط مدرس دوره , بازبینی و رفع اشکال می گردد و سپس مدرس وارد مبحث کار با ابزارهای برنامه نویسی (معرفی انواع محیط های برنامه نویسی، نحوه نصب، تفاوت ها و مزایای هر کدام) می شود.
 5. انتخاب زبان برای شروع آموزش برنامه نویسی یکی از چالش های همیشگی مدرسین این حوزه بوده و هست، در آموزشگاه تحلیل داده و در دوره آموزش مقدمات برنامه نویسی تلاش ما بر این بوده تا زبانی قانون مند که کلیه سخت گیری های لازم برای آموزش برنامه نویسی دارد را انتخاب کنیم.
 6. زبان C# یکی از زبانهای قانون مند، منظم و با قاعده ی مبتنی بر زبان C می باشد که با توجه به شباهت بسیار زیاد این زبان با زبانهای مبتنی بر C همانند C++ , Java , JavaScript و... و همچنین با توجه به هوشمندی محیط برنامه نویسی ویژوال استودیو و هماهنگی فوق العاده ی این ابزار با زبان سی شارپ این زبان را برای شروع آموزش انتخاب کرده ایم.
 7. در این قسمت از دوره آموزش برنامه نویسی مدرس به صورت کارگاه محور , اقدام به آموزش مساله محور برنامه نویسی می کند و در این حین در هر جلسه به دانشجویان دوره تعدادی تمرین برای منزل واگذار کرده تا در فاصله ی مابین جلسات اقدام به حل مسائل نموده و با تمرین، تکرار و رفع اشکال، پایه های اصلی برنامه نویسی را در خود تقویت کنند.

در انتهای دوره دانشجویان به توانایی های زیر در زمینه مقدمات برنامه نویسی خواهند رسید :

 1. مفاهیم Variable و DataType، و انواع آن ها را شرح دهند
 2. مساله های ساده و متوسط برنامه نویسی را به لحاظ الگوریتمی شرح و حل نمایند.
 3. با استفاده از ساختار های تصمیم گیری (نظیر else و if و ( switch دست یابند.
 4. به مفهوم آرایه ها و پردازش آرایه ها و نقش حلقه های تکرار در پردازش آرایه ها مسلط شوند.
 5. به بررسی و حل مسائل حلقه های تکرار و عملکرد انواع آن ها نظیر for و while و do while مسلط شوند.
 6. همچنین دانشجویان قادر خواهند بود مفاهیم event ها و مدیریت رویداد ها را تشریح نمایند و به انواع event های مختص کنترل های UI تحت ویندوز تسلط یابند.
سرفصل دوره آموزشی منطق و مقدمات برنامه نویسی

 1. مفهوم نرم‌افزار و نقش آن در عملکرد یک کامپیوتر

 2. معرفی زبان‌های برنامه‌نویسی رایج و کاربردهای آن‌ها

 3. تعریف یک برنامه کامپیوتری و فرآیند اجرای آن بر روی کامپیوتر

 4. آشنایی با مفاهیم کامپایلر و مفسر و تفاوت آن ها

 5. مفهوم الگوریتم و نحوه نمایش آن با استفاده از فلوچارت

 6. مفهوم کد و داده در یک برنامه کامپیوتری

 7. معرفی انواع داده و تفاوت آن ها و رفتار زبان های برنامه نویسی با آن ها

  1. داده های عددی صحیح و غیر صحیح
  2. داده های منطقی
  3. داده های متنی (کاراکتر و رشته ها)
 8. تبدیل انواع داده Type Casting در برنامه نویسی

 9. آشنایی با مفهوم Type Safety در برنامه نویسی

 10. متغیرها(Variable)، روش استفاده از آن ها و بازه حیات هر متغیر

 11. آشنایی با انواع دستورات مورد استفاده در برنامه های کامپیوتری

  1. دستورات تعریف و یا Declaration
  2. دستورات تخصیص مقدار یا Assignment
  3. دستورات فراخوانی عملیات یا Operation Call
  4. دستورات بازگشت مقدار یا Return
  5. دستورات شرطی ، انتخاب و تصمیم گیری (IF , Select , Switch)
 12. آموزش حلقه های تکرار (For , While , Foreach)

 13. آشنایی با انواع خطاها در برنامه های کامپیوتری و نحوه رفع آن ها

  1. خطاهای زمان ترجمه یا کامپایل (Compile Time Error)
  2. خطاهای گرامری یا نحوی (System Error)
  3. خطاهای زمان اجرا (Runtime Error)
  4. خطای منطقی (Logical Error)
 14. مفهوم تابع (Function)، نحوه تعریف و استفاده از آن‌ها در برنامه نویسی

 15. آموزش آرایه ها (Arrays)

 16. آموزش ساختار (Structure)

 17. آشنایی با مفاهیم برنامه نویسی شئ گرا، کلاس ها (Class) و اشیاء (Object)

نقشه راه آموزش برنامه نویسی

اگر در زمینه‌ی برنامه نویسی دانشی ندارید و یا اینکه در حیطه دیگری مشغول به کار هستید، اما به یادگیری این حرفه پرطرفدار علاقمند هستید؛ پیشنهاد می‌ کنیم قبل از هر گونه اقدامی‌ برای خرید پکیج های فراگیر و ثبت نام در دوره های اینترنتی با مشاوران و کارشناسان آموزشگاه تحلیل داده تماس حاصل نمایید و نقشه راه مناسب با اهداف و آینده ای که در نظر گرفته اید را دریافت نمایید.

برای شروع آموزش برنامه نویسی بهتر است دارای اطلاعاتی در زمینه‌ی معماری و سخت افزار سیستم های کامپیوتری، ویندوز و سیستم عامل، منطق برنامه نویسی، طراحی فلوچارت و الگوریتم و... به شما در فراگیری و پیشرفت بیشتر در ادامه مسیر کمک شایانی خواهد نمود. به همین جهت می‌ توانید در"آموزش منطق و مقدمات برنامه نویسی به همراه الگوریتم و فلوچارت" ثبت نام نمایید و قدمی‌ مطمئن و محکم برای ورود به دنیای جذاب برنامه نویسی بردارید.

پس از آشنایی مقدماتی با مباحث ابتدایی گام بعدی انتخاب آینده ی شغلی خود به عنوان یک برنامه نویس می‌ باشد. در این مرحله باید نسبت به موضوعاتی مانند برنامه نویسی فرانت اند، برنامه نویسی بک اند و برنامه نویس فول استک، پشتیبان نرم افزار، برنامه نویسی موبایل، معماری نرم افزار و... اطلاعات بیشتری کسب نمایید و متناسب با زمینه‌ی شغلی مورد نظر خود به انتخاب زبان برنامه نویسی که قصد یادگیری آن را دارید بپردازید.

پیشنهاد ما به شما جهت انتخاب هرچه دقیق تر مسیر یادگیری و آینده حرفه ای خود این است که نگاهی به درآمد و بازار کار برنامه نویسان در ایران و خارج از کشور بپردازید و همچنین امکان انجام پروژه های فریلنسری را برای هر زبان برنامه نویسی به صورت جداگانه بررسی نمایید.

زبانهای برنامه نویسی بک اند

وبسایتها و نرم افزارها عمدتاً به دو بخش تقسیم می‌شود، فرانت اند (Frontend)و بک اند (Backend) ؛ بدیهی است که هر دوی آنها مجموعه ای از ابزارها و فناوری های مربوط به خود را دارند. به عنوان مثال، هنگامی که در مورد توسعه Frontend صحبت می کنیم، همیشه سه زبان اصلی HTML، CSS و JavaScript برای یادگیری وجود دارد.

به همین ترتیب، وقتی صحبت از توسعه بک اند (Backend) به میان می‌آید ، ما در درجه اول به یک زبان برنامه‌نویسی Backend (یا سمت سرور) برای عملکرد وب‌سایت همراه با ابزارها و فن‌آوری‌های مختلف دیگر مانند پایگاه‌های داده، فریم ورک‌ها، سرورها و... نیاز داریم.

شما باید یک زبان برنامه نویسی را دردرجه اول براساس علاقه خود و با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف مانند بازارکار، مدت زمان یادگیری، عملکرد و... انتخاب نمایید. علاوه بر این، باید تقاضا و محبوبیت را نیز برای زبان برنامه نویسی مورد نظر خود در نظر بگیرید.

زبان برنامه نویسی پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون به دلیل سازگاری با فناوری‌های پیشرفته مانند یادگیری ماشین، اینترنت اشیا (IoT)، علم داده و ... . بسیار محبوب و مشهور است. اجازه دهید به شما بگوییم که این زبان برنامه‌نویسی به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای توسعه وب بسیار مناسب است.

حتی یکی از غول های فناوری اطلاعات، گوگل؛ به طور قابل توجهی به پایتون متکی است. یکی از مزایای اصلی استفاده از پایتون برای توسعه وب، مجموعه عظیم کتابخانه های استاندارد آن است که کار توسعه دهندگان را نسبتاً آسان و کارآمد می کند.

ویژگی های برجسته و منحصر به فرد پایتون مانند خوانایی کد، ادغام آسان با زبان های دیگر، پشتیبانی از برنامه نویسی رابط کاربری گرافیکی و... آن را به یک زبان محبوب در میان توسعه دهندگان وب تبدیل می کند.

زبان برنامه نویسی PHP

PHP (یا Hypertext Preprocessor) یک زبان ماندگار در دنیای وب است. این زبان برنامه نویسی اپن سورس سمت سرور در سال 1994 ایجاد و به طور خاص برای توسعه وب استفاده می شود.

از آنجایی که این یک زبان تفسیری است، نیازی به کامپایلر نیز ندارد و همچنین می‌تواند روی هر سیستم عاملی مانند ویندوز، لینوکس، macOS، یونیکس و ... اجرا شود. PHP به عنوان یک زبان برنامه نویسی سمت سرور بسیار ایمن است زیرا توابع هش متعددی در PHP برای رمزگذاری داده های کاربر وجود دارد.

زبان برنامه نویسی جاوا

زبان جاوا یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی برای توسعه وب است. زبان برنامه نویسی شی گرا به طور گسترده برای توسعه برنامه های وب در مقیاس سازمانی همراه با توسعه برنامه های کاربردی اندروید، برنامه های دسکتاپ، نرم افزارهای علمی و ... استفاده می شود. مزیت اصلی استفاده از جاوا این است که بر اساس اصل Write Once Run Anywhere کار می کند، یعنی کد جاوا کامپایل شده را می توان بر روی هر پلتفرمی که جاوا را پشتیبانی می کند بدون نیاز به کامپایل مجدد اجرا کرد. به عبارت دقیق تر، کد جاوا ابتدا به کد بایت که مستقل از ماشین است کامپایل می شود و سپس این کد بایت بدون توجه به معماری زیربنایی بر روی JVM اجرا می شود. علاوه بر این، جاوا از multithreading پشتیبانی می کند که امکان اجرای همزمان دو یا چند رشته را برای حداکثر استفاده از CPU فراهم می کند.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Node.js)

جاوا اسکریپت یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است. امروزه میلیون ها وب سایت را نیرو می دهد و انبوهی از توسعه دهندگان و طراحان را برای ایجاد ویژگی هایی برای وب جذب کرده است. اگر در برنامه نویسی تازه کار هستید، جاوا اسکریپت به راحتی یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت عمدتاً برای اسکریپت نویسی سمت مشتری استفاده می شد. از آنجایی که جاوا اسکریپت فقط در تگ script قابل استفاده بود، توسعه دهندگان مجبور بودند در چندین زبان و فریمورک بین اجزای front-end و back-end کار کنند. Node.js، که یک محیط ران تایم و شامل همه مواردی می باشد، که برای اجرای یک برنامه نوشته شده با زبان جاوا اسکریپت لازم است.

زبان برنامه نویسی سی شارپ

زبان برنامه نویسی سی شارپ یکی از معدود زبان هایی است که در چند سال اخیر به طور مداوم در گروه پنج زبان برنامه نویسی برتر در شاخص های استاندارد مختلف رتبه بندی شده است. اگرچه، باید بدانید که این زبان همه منظوره در ابتدا توسط مایکروسافت و عمدتاً برای چارچوب .Net توسعه داده شد. علاوه بر توسعه وب، اکنون سی شارپ به طور گسترده در زمینه های مختلفی مانند توسعه برنامه های کاربردی ویندوز استفاده می شود.

یادگیری برنامه نویسی فرانت اند

Frontend Development به قسمتی از برنامه گفته می‌شود که کاربر با آن در ارتباط است و نحوه نمایش برنامه برای کاربر را مشخص می‌کند. هنگام ساخت یک رابط کاربری قوی، تعاملی و جذاب، موارد زیادی در پشت صحنه رخ می‌دهد. زبان های فرانت اند نقش مهمی در توسعه اپلیکیشن دارند. اگر تمایل دارید وارد حوزه کاری جذاب فرانت اند شوید، به شما پیشنهاد می‌کنیم در دوره آموزش فرانت اند آموزشگاه تحلیل داده؛ که در کنار اساتید حرفه ای و با سابقه به صورت پروژه محور تدریس می‌گردد شرکت نمایید.

فرانت اند بخشی از وب است که عناصر یا ویژگی های ظاهری وب سایت را توسعه داده و ایجاد می‌کند که بلافاصله در دسترس کاربر نهایی یا مشتری قرار گیرد. یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند، در اصل، مسئول طراحی ظاهر وبسایت است از جمله استایل، تصاویر، متن، تراز، منو، رنگ‌ها و ... و تلاش می‌کند تا تجربه کاربری خوبی ایجاد کند. در ادامه به معرفی زبانهای برنامه نویسی و فریم ورکهای فرانت می‌پردازیم:

1. زبان برنامه نویسی (HTML)

پرکاربردترین زبان فرانت اند HTML است که یک زبان نشانه گذاری است. HTML مخفف HyperText Markup Language است. یک زبان برنامه نویسی است که برای ساخت وب سایت ها و برنامه های وب استفاده می‌شود و در نتیجه، محتوای متنی تعاملی و پویاتری تولید می‌شود.

صفحه وب معمولاً به زبان HTML نوشته و از طریق مرورگر وب نمایش داده می‌شود. URL هر صفحه وب را مشخص می‌کند که بسته به نیاز ممکن است ایستا یا پویا باشد. اگر فقط از HTML برای توسعه استفاده کنیم، می‌توانیم صفحات وب استاتیک ایجاد نماییم.

2. زبان برنامه نویسی (CSS)

زبان CSS یا Cascading Style Sheets یک زبان طراحی است که ارائه صفحات وب را ساده می‌کند. در واقع با استفاده از CSS می‌توانید صفحات سایت خود را از طریق استایل دهی، رنگ بندی و... سفارشی نمایید.

3. زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

زبان جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی در سمت کلاینت و اپن سورس است. هدف اصلی آن افزایش تعامل کاربر با یک صفحه وب می‌باشد. به عبارت دیگر، شما می‌توانید از این زبان برنامه نویسی برای بهبود پویایی و تعامل وب سایت خود استفاده نمایید. جاوا اسکریپت همچنین به طور گسترده در توسعه بازی ها و برنامه های موبایل استفاده می‌شود. سرعت عالی، قابلیت تعامل با مرورگرها تنها تعدادی از ویژگی های ضروری جاوا اسکریپت هستند.

4. فریم‌ورک ری اکت جی اس (Reactjs)

فریم ورک React یک کتابخانه توسعه UI است که با جاوا اسکریپت نوشته شده است. فیس بوک و جامعه توسعه دهندگان اپن سورس آن را پشتیبانی می‌کنند. اگرچه React یک کتابخانه است و نه یک زبان، استفاده از آن در توسعه وب بسیار پرکاربرد می باشد. این کتابخانه در می‌2013 معرفی شد و در حال حاضر یکی از محبوب ترین کتابخانه های فرانت اند برای توسعه وب است. React فراتر از رابط کاربری ساده و افزونه های بسیاری مانند Flux و React Native برای پشتیبانی کامل از معماری برنامه است.

5. فریم‌ورک ری انگولار (Angular)

Angular یک فریم ورک جاوا اسکریپت اپن سورس مبتنی بر TypeScript است. گوگل آن را پشتیبانی می‌کند و یکی از اهداف اصلی آن ساخت اپلیکیشن های تک صفحه ای است. تمام کدهای TypeScript ممکن است با جاوا اسکریپت کامپایل شده و بر روی هر پلتفرمی اجرا شوند.

6. فریم ورک Vue

Vue توسط Evan You، کارمند سابق گوگل توسعه داده شده است، همچنین یک فریم ورک جاوا اسکریپت اپن سورس است. برای توسعه رابط های کاربری و برنامه های تک صفحه ای استفاده می‌شود. درست مانند React، Vue از DOM مجازی به عنوان یک مفهوم پذیرفته شده از React استفاده می‌کند.

7. فریم ورک جی کوئری (JQuery)

جی کوئری یک فریم ورک جاوا اسکریپت و پلت فرم توسعه برنامه است. سریع‌تر بارگیری و بیشتر به عنوان پایه و نیروی محرکه اصلی توسعه وب و توسعه برنامه از رایانه های رومیزی گرفته تا تبلت ها و تلفن های هوشمند استفاده می‌شود.

8. سویفت (Swift)

Swift یک زبان برنامه نویسی برای iOS، iPadOS، macOS، tvOS و watchOS است که قدرتمند و آسان می باشد. کد سوئیفت تعاملی و برای نوشتن هیجان انگیز است. نحو ساده و در عین حال گویا است. سوئیفت دارای ویژگی های مدرنی است که توسعه دهندگان از آن استقبال می‌کنند.

کدام زبان برنامه نویسی را برای یادگیری انتخاب کنم؟

برای انتخاب زبان برنامه نویسی جهت شروع یادگیری بهتر است به بررسی و تحقیق دقیق در این حوزه بپردازید. سعی کنید به مواردی مانند بازاکار و فرصتهای شغلی (داخل ایران و خارج از کشور)، چشم و انداز و آینده زبان برنامه نویسی مورد نظر، سادگی و یا دشواری، تعدد پروژه ها و... دقت نمایید. همچنین اگر قصد مهاجرت دارید پس از انتخاب کشور مورد نظر خود می توانید به انتخاب زبانی که در آن کشور و منطقه مورد تقاضاست بپردازید.

عده ای علاقمند به حیطه ی کاری فریلنسری و دورکاری می باشند. به این ترتیب می توانند زبانی را برای آموزش انتخاب نمایند که امکان انجام پروژه های دورکاری بیشتری را نسبت به سایر زبانها دارد. پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه اقدامی جهت ثبت نام دردوره های آموزش برنامه نویسی با کارشناسان و مشاوران تحلیل داده تماس حاصل نمایید.

چگونه برنامه نویسی را سریع و آسان یاد بگیریم؟

برای آموزش برنامه نویسی به صورت کامل و حرفه ای، در کنار دوره های آموزش حضوری و غیرحضوری پیشنهاد می کنیم به مطالعه منابع آنلاین معتبر نیز بپردازید. همچنین تکرام مداوم کدنویسی، تمرین و اختصاص زمان مناسب به یادگیری موجب تسریع امرآموزش شما خواهد شد. سعی کنید هر مطلب جدید را به صورت عمیق و اصولی یادبگیرید. در نهایت با شرکت در یک دوره کارآموزی می توانید سطح مهارتها و توانمندی های خود را بهبود ببخشید.

ابزارهای آموزش برنامه نویسی

مانند هر صنعت، توسعه نرم افزار نیز دارای ابزارهایی است که هر برنامه نویسی برای موفقیت و حرفه ای شدن باید آنها را بیاموزد. آشنایی با ابزارهای برنامه نویسی موجب ارتقا سهولت کدنویسی، ارتباط بین اعضای تیم برنامه نویسی، مدیریت کدها و... می شود. در ادامه تعدادی از این ابزارها به اختصار بیان شده اند:

 • Git [ابزار کنترل و مدیریت کد]
 • SQL [پایگاه داده]
 • Docker [کانتینر]
 • اکسل [ایجاد گزارش]
 • ویرایشگرهای متن[محیط کدنویسی]
 • IDE [محیط یکپارچه توسعه ی نرم افزار]
 • AWS [پلتفرم رایانش ابری]

حداقل سیستم مورد نیاز برای شروع آموزش برنامه نویسی

انتخاب سیستم برای شروع آموزش برنامه نویسی یکی دیگر از چالش هایی است که دانشجویان همواره با آن درگیر هستند. سخت افزار کامپیتور شامل قطعاتی است که از بین آنها CPU، RAM، HARD و کارت گرافیک نقش مهمی در اجرای برنامه های سیستمی شما دارند. واضح است که هرچه قدرت CPU بیشتر باشد زمان کمتری جهت پردازش و انتقال اطلاعات در سیستم شما صرف خواهد شد. همچنین استفاده ازRAM و HARD، با فضای بیشتر موجب می شود که اطلاعات بیشتری را ذخیره نمایید.

همچنین متناسب با زمینه برنامه نویسی (اندروید، IOS، دسکتاپ، وب) که قصد یادگیری آن را دارید نیز می توانید نسبت به انتخاب نوع سیستم مورد نظر خود اقدام نمایید. در ادامه کانفیگ پیشنهادی برای سیستم مورد نیاز شما را ارائه نموده ایم:

 • پردازنده : i5 یا i7 از اینتل با حداق فرکانس ۲ تا ۲.۵ گیگاهرتز در ثانیه
 • رم : حداقل ۴ گیگابایت و ترجیحا ۸ گیگابایت
 • هارد : یک هارد HDD معمولی و یا استفاده از SSD با حجم ۱۲۰ گیگابایت به بالا
 • کارت گرافیک : ۲ گیگابایت و استفاده از گرافیک های Nvidia حداقل نسخه ۹۴۰MX و Nvidia GTX 1060

آموزش رایگان برنامه نویسی از مقدماتی تا پیشرفته

یکی از راههای آموزش برنامه نویسی مطالعه منابع آنلاین و کتب و یادگیری به صورت خود آموز است. هرچند که توصیه می کنیم برای دریافت خروجی بهتر از زمان و انرژی خود در دوره های حضوری آموزش برنامه نویسی ثبت نام نمایید. برای کمک به یادگیری شما در قسمت آموزش گام به گام وبسایت رسمی آموزشگاه تحلیل داده، مباحث آموزش برنامه نویسی از مقدماتی تا پیشرفته قرار داده شده است.

کتاب آموزش رایگان برنامه نویسی

یکی از روشهای آموزش برنامه نویسی، مطالعه کتب ارزشمند و مفید تالیف شده در این حوزه است. در همین راستا آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده اقدام به ارائه کتب آموزش رایگان برنامه نویسی در زمینه های مختلف نموده است. جهت خواندن و دانلود این مطالب می توانید به قسمت "کتابخانه" سایت رسمی آموزشگاه تحلیل داده مراجعه نمایید.

دوره آموزش پایتون آموزشگاه تحلیل داده
مهندس رفوآ مدرس دوره

اینجانب، افشین رفوآ مدرس دوره های آموزشگاه تحلیل داده هستم، و تمام تلاش خود را کرده ام تا دوره های آموزشی را بر اساس بروزترین تکنیک های طراحی که متناسب با نیاز بازار کار است در اختیار شما عزیزان بگذارم. آموزش پروژه محور  همواره یکی از موارد  پر طرفدار آموزشگاه بوده و به همین دلیل سعی بر این بوده که با انجام پروژه های عملی و به روز در دوره، شما را برای  ورود به بازار کار آماده کنم. با من همراه باشید تا جزئیات مهم مربوط به این دوره و سرفصل آن را در کنار یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

فهرست پروژه های بزرگ ملی :

 • مدیریت توزیع کشوری دارو سال 1386 . کارفرما : شرکت پویا رسانه روناک
  در این پروژه که ساخت آن انتهای سال 1387 به طول انجامید مدیریت تحلیل و برنامه نویسی ارشد آن بوده ه ام
 • طرح اصالت دارو . کارفرما: شرکت پویندگان راه سلامت سال 1394
  مدیریت فرایند واردات توزیع , دپو شدن توزیع Table های اصالت دارو , پیگیری داروهای فروخته شده به هر مشتری و...
 • پروژه کوپن الکترونیک ملی . کارفرما : محرمانه
  سال اجرا 1398-1396 سامانه تولید کوپن , تخصیص کوپن و همچنین مدیریت فروش کالا توسط کالا برگ دیجیتال به ازاء هر ایرانی که فقط و فقط در اختیار سرپرست خانوار قرار می گیرد.
  وظیفه من در این پروژه تحلیل فرایند , طراحی بانک اطلاعات, Tuning Performance بانک اطلاعاتی , بهینه سازی فرآیندهای پیشنهادی خودم و آقایان اعضاء , طراحی معماری نرم افزاری برای پاسخگوئی حداقل 000,000,16 خرید در هر ماه بوده است .

فهرست پروژه های متوسط :

 • طراحی سامانه آنالین فروش بلیط هواپیما همانند سایت ir.Alibaba برای شرکت خدمات مسافری پارس گشت جم سال اجرا 1400
  در این پروژه به تمام Provider های موجود در داخل ایران و خارج ایران متصل می شویم و برای مسافر قیمت , تاریخ بلیط و ... عملیات رزرو PNR عملیات خرید بلیط و استرداد بلیط را انجام می دهیم . الزم به ذکر است این پروژه دارای Proposal معادل 50 صفحه دارا می باشد و پروژه بسیار پیچیده ای می باشد
  سمت من تحلیل فرایند , طراحی بانک اطالعات , معماری نرم افزار و برنامه نویس ارشد بوده ام
 • تحلیل و طراحی و پیاده سازی نرم افزار هزینه تمام شده مجموعه شرکتهای Kuzzupars که شرکت ترکیه های سازنده مسکن مهر در ایران می باشد
  سال اجرا 1397-1396 در این اتوماسیون حسابداری و هر پروژه ها به تعدادی فاز و هر فاز به تعدادی بلوک و هر بلوک به تعدادی طبقه و هر طبقه به تعدادی واحد تقسیم میشوند که مدیریت قراردادها ب ا پیمانکاران و واگذاری ساخت لوله کشی , سرامیک بتن ریزی هر یک به جزئیات به همراه دریافتی ها و پرداختی ها ثبت می گردد , سمت برنامه نویسی , تحلیل سیستم , طراحی فرایندهاو ...
 • تحلیل و طراحی و پیاده سازی سایت فروش شرکت Kuzupars به آدرس com.Kuzupars سال 1399-1
 • تحلیل و طراحی و پیاده سازی نرم افزار مدیریت امالک اداری تجاری مسکونی شرکت کوزوپارس
 • نرم افزار اتوماسیون رزرو کلیه هتل های ایران
  کارفرما : شرکت منشور میراث پارسه به مدیریت سید مرتضی محمودی 1392-1390
  ثبت اطلاعات کلیه هتل های ایران به همراه اطالعات کلیه هتل های ایران شامل تعداد اتاق , امکانات هر اتاق ) امکانات هر اتاق بسیار مفصل و خود شامل ده ها فرم و جدول اطالعاتی می باشد ( امکانات هتل الندری , زمین بازی , استخر , سونا , جکوزی , ابعاد Shopping , فاصله تا فرودگاه , مرکز خرید و ... همگی در این سامانه ثبت میشوند و تعدادی وب سرویس به شرکت های خارجی دارای سایت رزرو آنالین می باشند ارائه می شد که رزرو آنالین بر اساس وب سرویس ایرانی برای گردشگران خارجی مهیا می باشد.
  نقش من تحلیل گر , طراح بانک اطلاعاتی , طراح فرایند , برنامه نویس ارشد تیم توسعه سال 1392
 • پروژه رمزگشایی اطالعات رمزگذاری شده اتاق پایاپای بانک مرکزی
  کارفرما : محرمانه
  در این پروژه اطلاعات کلیه چک ها بنا به دلیلی رمزگذاری گردیده بود , که طراحی روشهای اطلاعات را از بانک اطلاعاتی استخراج و قابل استفاده نمودم
  نقش من Decrypt کننده و طراح فرایند رمزگشایی و مجری آن بود
 • طراحی سامانه مدیریت ثبت نام دانشجویان , ترم ها , پرداخت های دانشجویان , پرداختهای اساتید سال 1389-
  کارفرما : آموزشگاه تحلیل داده ها . سمت : تحلیل , طراحی و برنامه نویسی
 • طراحی سامانه مدیریت گارانتی کاالی شرکت AVCO کارفرما : شرکت آواکو
  در این پروژه که یک پروژه Distrbuted یا توزیع شده بود بین دفاتر تهران شیراز و دبی مدیریت کالاهای وارداتی و گارانتی آنها به صورت کامل تخصصی قطعات سخت افزار اجرا گردید . سال اجرا 1389
  سمت تحلیل و طراحی و پیاده سازی نرم افزار
 • سیستم جامع اتوماسیون قرارداده های مجموعه فیلم سریال وزارت جهاد کشاورزی 1389-1387
  کارفرما: واحد فیلم سریال وزارت جهاد کشاورزی
  در این پروژه کلیه مراحل عقد قرارداد پروژه شمال اخذ پروژه شکستن پروژه به زیر پروژه ها , پیگیری پیشرفت هر زیر پروژه , تخصیص کالاهای مصرفی و خدمات مصرفی هر زیر پروژه و همچنین هزینه های جانبی هر زیر پروژه و ... در سیستم ثبت می گردید
  این سیستم مدیریت هزینه های تمام شده سازمان , فیلم و سریال سازمان جهاد را بر عهده داشت . این پروژه , پروژه بزرگی بود و صد ها جدول در آن وجود داشت
  سمت : تحلیل و طراحی برنامه نویسی از صفر تا صد.

سوابق تدریس

 • آموزشگاه تحلیل داده , تدریس دوره Design Server SQL & Implementation کلیه ورژنها از سال 1381 تا سال 1402
 • آموزشگاه تحلیل داده سابقه تدریس Administration Server SQL از سال 1390تا 1402
 • آموزشگاه تحلیل داده سابقه تدریس زبانهای برنامه نویسی مایکروسافت از سال 1381 تا 1402
 • آموزشگاه تحلیل داده سابقه تدریس زبان #C و Net.ASP از سال 1385 تا 1402
 • آموزشگاه تحلیل داده سابقه تدریس Core MVC از سال 1397 تا 1402
 • آموزشگاه تحلیل داده سابقه تدریس دوره های طراحی سایت از سال 1392 تا 1402

کتاب های تالیف شده

 • کتاب آموزش جاوا
 • کتاب آموزش Spring
 • کتاب آموزش Hibernate
 • کتاب آموزش جامع #C
 • کتاب آموزش گام به گام Html به زبان فارسی
 • کتاب آموزش گام به گام Bootstrap به زبان فارسی
 • کتاب آموزش گام به گام CSS به زبان فارسی
 • کتاب آموزش گام به گام UML به زبان فارسی
 • کتاب آموزش گام به گام Jquery به زبان فارسی
 • کتاب آموزش گام به گام UI Jquery به زبان فارسی
 • کتاب آموزش گام به گام AngularJS به زبان فارسی
 • کتاب مقدمات اندروید
 • کتاب شروع کار برنامه نویسی اندروید
 • کتاب آموزش گام به گام برنامه نویسی با c#
 • کتاب آموزش گام به گام برنامه نویسی IOS به زبان Swift
 • کتاب آموزش گام به گام برنامه نویسی IOS به زبان Objective-C
 • کتاب آموزش WCF Microsoft
 • کتاب فارسی آموزش اندروید
 • کتاب فارسی آموزش Python
 • کتاب فارسی آموزش php

فهرست توانایی ها

 • تسلط در حد اجرا و تدریس طراحی سایت
 • تسلط در حد اجرا و تدریس SQL Server designer
 • تسلط در حد اجرا و تدریس SQL Server Implementation
 • تسلط در حد اجرا و تدریس MVC Net.A
 • تسلط در حد اجرا و تدریس Core M
 • تسلط در حد اجرا و تدریس # C
گواهی پایان دوره

هنرجویان عزیز، مدرک آموزشگاه تحلیل داده، مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد. دانشجویان پس از پایان دوره با ارائه پروژه کاربردی خود به آموزشگاه و پس از تایید استاد دوره گواهی پایان دوره خود را دریافت می‌نمایند.

مشاهده نمونه مدرک
همین حالا ثبت نام کن!

آخرین اخبار وبلاگ

کشف اسرار بلاک‌چین و جهان ارزهای دیجیتال

کشف اسرار بلاک‌چین و جهان ارزهای دیجیتال

تصور کنید در یک جهان نوآورانه و بی‌مانند قدم می‌زنید، جایی که داده‌های شما با امنیتی خارق‌العاده حفظ می‌شوند و دیگر نیازی به واسطه‌های سنتی مانند بانک‌ها یا دولت‌ها نیست. در این عصر نوین، ارزهای دیجیتالی به راحتی و بدون مرزهای جغرافیایی در دسترس شما هستند

فریمورک‌های جدید دنیای توسعه وب را متحول می‌کنند

فریمورک‌های جدید دنیای توسعه وب را متحول می‌کنند

در دنیایی که هر لحظه با نوآوری‌های بی‌شماری مواجه می‌شود، ما شاهد طلوع عصر جدیدی در توسعه وب هستیم. این داستان، روایتی است از فریمورک‌ها و تکنولوژی‌هایی که نه تنها قواعد بازی را تغییر می‌دهند، بلکه آینده‌ای را ترسیم می‌کنند

تکنیک‌های طلایی برای افزایش بهره‌وری در برنامه‌نویسی

تکنیک‌های طلایی برای افزایش بهره‌وری در برنامه‌نویسی

وقتی صحبت از برنامه‌نویسی می‌شود، ما در مرزهای جدیدی از ابتکار و نوآوری قرار داریم. هر خط کدی که می‌نویسیم، نه فقط یک دستور ساده است، بلکه بخشی از یک سمفونی بزرگ‌تر در دنیای دیجیتال است. هر برنامه‌نویس، یک هنرمند است و هر کد، یک اثر هنری. اما چگونه می‌توان یک هنرمند واقعی شد؟ چگونه می‌توان در این دنیای پر از رقابت، نه تنها بقا یافت، بلکه درخشید؟

برنامه‌نویسان ایرانی در قله‌های نوآوری: آشنایی با نخبگان فناوری

برنامه‌نویسان ایرانی در قله‌های نوآوری: آشنایی با نخبگان فناوری

به همراهی برنامه‌نویسان موفق ایرانی، سفری به دنیای نوآوری و پیشرفت تکنولوژی شروع می‌شود که این افراد، با استعداد و خلاقیت خود، نه تنها به جهانی از کد و برنامه‌نویسی راه یافته‌اند، بلکه اسامی آنها به عنوان پیشوایانی در صنعت فناوری باقی‌مانده است.

مشاهده موارد بیشتر
سوالات متداول
آیا پس از پایان دوره نیز برای دانشجویان رفع اشکال انجام می گردد؟
بله شماره تلفن استاد دوره در اختیار عزیزان می باشد و دانشجویان در صورت برخورد با مشکلی می توانند از طریق تماس یا واتس اپ اقدام به رفع اشکال بنمایند.
من شهرستان هستم، آیا می توانم در کلاس های شما شرکت کنم؟
بله، از آنجا که کلاس های ما بصورت آنلاین هم برگزار می شوند، این بستر را برای تمامی دوستان خارج از تهران فراهم کرده ایم که بتوانند در تمامی دوره های حرفه ای و تخصصی ما شرکت کنند.
پشتیبانی و پاسخگویی به دانشجویان در حین دوره چگونه است؟
به توجه به اینکه دوره به صورت حضوری/آنلاین یعنی ترکیب هر دو حالت برگزار می گردد، بنابراین دانشجویان در حین برگزاری دوره می توانند به صورت مرتب سرکلاس و یا از طریق گروه whatsapp با استاد دوره در تماس باشند، و مدرس دوره پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

نظرات شما

برای ارسال سوال لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.
منیره سیدی 1402/01/29
آموزش برنامه نویسی

سلام می تونم بپرسم که دوره مجازی هم هست یا نه؟

ادمین 1402/01/30

سلام وقت بخیر داخل اسکای روم همزمان با بقیه دانشجویان می تونید در کلاس شرکت کنید.

محمد دهقان 1402/01/28
دوره آموزش برنامه نویسی

سلام وقت بخیر من خیلی عاقمند به یادگیری برنامه نویسی هستم از کجا باید شروع کنم؟

ادمین 1402/01/29

سلام وقت بخیر اگر پیش زمینه در خصوص برنامه نویسی ندارید و رشته تحصیلی متفاوتی داشتید بهتر هست که با دوره آموزش منطق و مقدمات برنامه نویسی شروع کنید و بعد بر اساس علاقه ای که دارید وارد یادگیری زبان های بک اند و یا فرانت اند بشید.

مهدی محمدی 1401/06/26
درمورد جلسات

سلام،جناب،چه مدت زمان می‌بره آموزش روز اول تا روز اخر، هرجلسه چند ساعته؟و خودمونم در آموزشگاه پروژه محور کار میکنیم یا اینکه شما کار میکنید و ما باید فقط نگاه کنیم،و حتما باید پیش نیاز دوره طراحی وب و داشته باشیم؟ممنون

ادمین 1401/06/28

درود کاربر گرامی
1. تعداد ساعت آموزشی در صفحه دوره موجود هست.
2.مدرس دوره در طول کلاس تمرینات کلاسی و منزل میدهد که بتوانید مطالب آموزشی را با کدنویسی یاد بگیرید.
3.چون در دوره طراحی سایت جاوا اسکریپت آموزش داده میشود نیاز به یادگیری این دوره حتما هست.

کاربر میهمان 1400/07/06
سوال راجع ب آموزشگاه

سلام خواستم هزینه کلاس‌ها و بدونم من هدف اولم از 13 سالگی برنامه نویسی بوده ولی ی دوره ب خاطر اینکه ب ذهنم زد برم دارو سازی ولش کردم و الان برا ارزیابی خودم اومدم ببینم اصلا توانایی نوشتن دو خط کد رو دارم یا نه و آدرس آموزشگاه کجای تهرانه هزینه ترم یا هر جلسه ب چه صورته آیا ب کامپیوتر قوی با سیپیو رم بالا نیاز هست یا با کامپیوتر داغونم میشه کار کرد

ادمین 1400/07/06

درود کاربر گرامی ... مبلغ شهریه دوره در همین صفحه و آدرس آموزشگاه در پایین سایت موجود است.برای اطلاع از اینکه با چه سیستمی می تونید وارد برنامه نویسی شوید با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

کاربر میهمان 1400/06/13
با عرض سلام

استاد محترم جناب آقای رفوا واقعا مهره ارزشمندی در آموزش دانشجویان هستند.مدتهاست افتخار آشنایی با ایشونو دارم.

ادمین 1400/06/13

درود کاربر گرامی و سپاس فراوان

کاربر میهمان 1400/05/17
اعتبار مدرک

سلام وقت بخیر ،مدارکی که ارائه می کنید زیر نظر فنی حرفه ای ست ؟؟

ادمین 1400/05/17

سلام ..کاربر عزیز . بله

کاربر میهمان 1400/04/27
آموزش منطق و مقدمات برنامه نویسی به همراه الگوریتم و فلوچارت

آیا دوره مقدماتی آنلاین هم برگزار میشه

ادمین 1400/04/27

سلام کاربر عزیز بله

کاربر میهمان 1399/01/30
برنامه نویسی

سلام وقتتون بخیر من تا به حال برنامه نویسی نکردم و چیزی دربارش نمیدونم میتونم داخل کلاسا شرکت کنم و نتیجه بگیرم ؟ و اگه بخوام شروع کنم از کجا باید شروع کنم ؟

ادمین 1399/01/30

با سلام و احترام
برای یادگیری علوم کامپیوتر و برنامه نویسی شما باید تا حدودی با ریاضیات گسسته آشنا باشید که خوشبختانه دوره منطق و مقدمات برنامه نویسی وجود دارد که می توانید در آن شرکت کرده و آمادگی خوبی برای ورود به دنیای برنامه نویسی پیدا کنید.بعد گذراندن اين دوره و مشاوره استاد دوره مي توانيد زبان برنامه نويسي مورد نظر را انتخاب كنيد.در ضمن خيلي از دوستاني كه برنامه نويسي را در آموزشگاه تحليل داده ياد گرفتند و الان برنامه نويس حرفه اي هستند, در ايتدا اصلا برنامه نويسي بلد نبودند.

کاربر میهمان 1399/01/28
محل آموزشگاه

سلام خسته نباشید خواستم محل برگزاری کلاس هارو بدونم قصد ثبت نام دارم داخل همه استان ها هست یا جای خاصی برگزار میشه؟؟ ممنون

ادمین 1399/01/28

سلام كاربر عزيز , كلاسها بصورت آنلاين و يا حضوري برگزار مي گردد.

کاربر میهمان 1398/11/01
سوال

سلام وقت بخیر تو قسمت سوالات متداول به این که شخص علم ریاضی‌ش ضعیف باشه یا اصلا شناختی نسبت به مباحث ریاضی نداشته باشه اشاره نکردید حالا سوال من اینه اگر شخص بخواد تخصصی کار کنه چقدر باید به مباحث ریاضی مسلط باشه چه مباحثی از این علم مقدمه ی الگوریتم و برنامه نویسی هستن ممنون میشم توضیح کاملی بدین

ادمین 1398/11/01

با سلام و احترام
برای یادگیری علوم کامپیوتر و برنامه نویسی شما باید تا حدودی با ریاضیات گسسته آشنا باشید که خوشبختانه دوره منطق و مقدمات برنامه نویسی وجود دارد که می توانید در آن شرکت کرده و آمادگی خوبی برای ورود به دنیای برنامه نویسی پیدا کنید.