روز مانده تا شروع دوره ‌
دوره آموزش طراحی سایت
جهت آموزش استفاده از پنل کاربری این فیلم را مشاهده کنید
ورود
021-88146330
021-88146323
تقویم آموزشی

آموزشگاه تحلیل‌داده

مشخصات مقاله
  • 607
  • 0.0
  • 17351
  • 0
  • 0

آموزش نصب ویژوال استودیو 2015

برای دانلود نرم افزار ویژوال استودیو 2015 کلیک کنید

آموزش نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2015

عنوان فیلم:

آموزش نصب برنامه ویژوال استودیو 2015


برنامه ویژوال استودیو محیطی یکپارچه برای توسعه نرم افزار (IDE) است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته و ارائه شد. از این برنامه برای توسع برنامه های کامپیوتری، وبسایت، اپلیکیشن های وب، سرویس های وب و اپلیکیشن های موبایل استفاده می شود. در این فایل آموزشی به دنبال آن هستیم که Visual Studio 2015 را در کنار یکدیگر بر روی کامپیوترهای خود نصب کنیم.مراحل جستجو، دانلود و نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2015 به شرح زیر هستند :


1. ما برای دوستان عزیز بویژه دانشجویانی که با آموزشگاه تحلیل داده در ارتباط هستند، این امکان را فراهم کرده ایم که فایل نسخه های مختلف نرم افزار ویژوال استودیو را بر روی سایت آموزشگاه دانلود کنند. برای این کار کافی است وارد سایت “tahlildadeh.com” شوید و در Home Page باز شده بر روی "آموزش گام به گام" کلیک کنید.


Home Page

2. پس از کلیک بر روی "آموزش گام به گام" ، صفحه زیر به شما نشان داده می شود. در این صفحه به قسمت پایین صفحه و بخش "دیگر آموزش ها" مراجعه کنید.


دیگر آموزش ها

3. در بخش آموزش های دیگر وارد " آموزش نصب نرم افزار Visual Studio " در این بخش برای نصب هر نسخه از ویژوال استودیو، یک مقاله جداگانه آماده شده است، برای دسترسی به لینک های دانلود هر نسخه و آموزش نصب آن، بر روی مقاله آن کلیک کرده تا به لینک های دانلود دسترسی پیدا کنید.


آموزش نصب ویژوال استودیو

4. در مقاله " نصب و راه اندازی ویژوال استودیو 2015 " و در بخش دانلود نرم افزار، هفت لینک برای " دانلود برنامه ویژوال استودیو 2015 " و یک لینک برای دانلود فعالساز آن وجود دارد که شما باید تمامی این لینک ها را دانلود کنید. از آنجا که فایل ها، فایل های فشرده هستند، پس از دانلود باید آنها را در یک پوشه جداگانه قرار دهید تا بتوان محتوا درون فایل ها را استخراج کرد. برای Extract یا استخراج فایل ها، کافی است بر روی اولین فایل، کلیک راست کنید و گزینه Extract Here را انتخاب کنید. در این حالت تمامی هفت فایل فشرده برای شما Extract شده و در یک پوشه جداگانه قرار داده می شود. (اگر در زمان استخراج فایل ها، پسوردی از شما خواسته شد، عبارت tahlildadeh.com را وارد کنید).


نرم افزار ویژوال استودیو 2015

5. پس از استخراج فایل ها، پوشه ایجاد شده را باز کنید. همانطور که مشاهده می کنید فایل Setup ویژوال، بصورت یک فایل ISO است، بنابراین برای نصب آن نیاز دارید که ابتدا یک درایو مجازی بسازید، سپس فایل های خود را نصب کنید. برای ساخت این درایو مجازی از برنامه PowerISO استفاده می کنیم که برای کسب اطلاعات درباره چگونگی دانلود و نصب و راه اندازی آن بر روی لینک آموزش دانلود و نصب Power ISO کلیک کنید (البته بخاطر داشته باشید که ویندوز 10، فایل ایزو را بصورت خودکار شناسایی می کند و نیازی به ساخت درایو مجازی نیست؛ اما با توجه به اینکه دوستان عزیز از ویندوزهای مختلف استفاده می کنند، ما مسیر نصب را با ساخت درایو مجازی پیش خواهیم برد).


نصب فایل iso برنامه ویژوال استودیو 2015

6. پیش از هر اقدامی، بخاطر داشته باشید که برای نصب برنامه ویژوال استودیو باید FireWall ویندوز خود و هر گونه Anti Virus دیگری را که بر روی سیستم خود نصب کرده اید، غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن FireWall سیستم خود بصورت زیر عمل کنید. ابتدا پنجره مربوط به FireWall را باز کنید که برای این کار می توانید از مسیر کوتاه زیر و یا از طریق Control Panel به آن دسترسی پیدا کنید.


غير فعال كردن firewall ویندوز

7. پنجره زیر برای شما باز می شود. در منو سمت چپ صفحه باز شده، گزینه Virus & Threat Protection را انتخاب کنید.


آموزش غير فعال كردن firewall ویندوز

8. در صفحه مربوط به این بخش از منو، بر روی گزینه Manage Settings کلیک کنید.


غیرفعال کردن سیستم امنیتی real time در ویندوز

9. در صفحه باز شده حتما حتما حتما گزینه Real-time Protection را غیرفعال و خاموش کنید (این گزینه در اولین خاموش-روشن شدن کامپیوتر، بصورت خودکار فعال می شود).


غیرفعال کردن real time در ویندوز

10. در مرحله بعد، از منو سمت چپ صفحه، گزینه Firewall & Network Protection را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید. در صفحه باز شده، سه network وجود دارد، (Domain Network, Private Network, Public Network) ، Firewall مربوط به هر سه این Networkها باید خاموش باشد، در غیر این صورت بر روی Network کلیک کنید و در صفحه ای که برای شما باز می شود، Firewall را غیرفعال کنید.


غيرفعال كردن آنتی ویروس در ویندوز

11. حال باید وارد مرحله نصب نرم افزار ویژوال استودیو شویم. وارد پوشه ای که فایل دانلود شده ویژوال را در آن قرار داده اید شوید و پوشه ای که فایل Extract شده در آن قرار دارد را باز کرده و بر روی فایل ISO کلیک راست کنید و از منو باز شده موس خود را بر روی PowerISO ببرید و از گزینه های نشان داده شده برای PowerISO گزینه Mount Image to Drive (…) را انتخاب کنید.


ساخت درایو مجازی

12. حال وارد My Computer خود یا همان This PC شوید تا ببینید که درایو مجازی مورد نیاز برای شما ساخته شده است. بر روی این درایو مجازی دابل کلیک کنید تا Setup برنامه ویژوال برای شما اجرا شود.


ساخت درایو مجازی با power iso

13. پس از اجرا شدن Setup مربوط به نرم افزار، اندکی صبر کنید تا صفحه زیر به شما نمایش داده شود.


نصب برنامه ویژوال استودیو 2015

14. اگر می خواهید محل نصب برنامه بر روی سیستم خود را تغییر دهید و آن را در جای انتخابی خود نصب کنید، باید در این صفحه مکان نصب را تغییر دهید که به صورت زیر عمل می کنیم. بر روی آیکون "سه نقطه" در صفحه زیر کلیک و از پنجره باز شده محل مورد نظر خود برای نصب را انتخاب کنید.


نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2015

15. پس از انتخاب محل نصب، بر روی گزینه Next کلیک کنید تا شما را به مرحله بعد هدایت کند.


آموزش نصب ویژوال استودیو 2015

16. در صفحه زیر، متناسب با استفاده خود از برنامه ویژوال استودیو و زبان برنامه نویسی که با آن کار می کنید، باید کامپوننت ها و محیط های کاری مورد نظر خود را از سه بخش Programming Languages (زبان های برنامه نویسی)،Windows and Web Development (توسعه برنامه های تحت ویندوز و تحت وب) و Cross Platform Mobile Development (برنامه نویسی موبایل) انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید تا شما را به مرحله بعد هدایت کند.


کامپوننت های ویژوال استودیو 2015

17. در صفحه ای که در زیر به شما نشان داده می شود، هم موارد انتخاب شده برای نصب و هم حجم مورد نیاز برای نصب نرم افزار را می توانید ببینید. البته دقت داشته باشید که حجم مورد نیاز برای نصب برنامه، متناسب با مواردی که شما انتخاب می کنید، تغییر کرده و کم یا زیاد می شود. اگر بخواهید در مواردی که انتخاب کرده اید، تغییری ایجاد کنید، کافی است بر روی گزینه Back کلیک کنید تا شما را به صفحه بعد برگرداند و بتوانید در انتخاب های خود تغییر ایجاد کنید. برای شروع نصب، بر روی گزینه Install کلیک کنید تا نصب نرم افزار شروع شود.


حجم مورد نیاز برای نصب ویژوال استودیو 2015

18. پس از کلیک بر روی Install، صفحه زیر به شما نشان داده می شود که باید منتظر بمانید تا نصب برای شما کامل شود. این مرحله از نظر زمانی مقداری طول می کشد.


نحوه نصب ویژوال استودیو 2015

19. پس از پایان نصب، صفحه زیر به شما نشان داده می شود که برای اولین ورود به برنامه بر روی گزینه Launch کلیک کنید تا برنامه برای شما اجرا و باز شود.


اجرای ویژوال استودیو 2015

20. اولین صفحه ای که از برنامه ویژوال استودیو به شما نشان داده می شود، صفحه زیر است که باید گزینه “Not now, maybe later” در زیر دکمه Sign in را انتخاب کنید.


ورود به برنامه ویژوال استودیو 2015

21. صفحه بعدی که به شما نشان داده می شود، صفحه زیر است که در آن باید تم (Theme) مورد علاقه خود برای محیط کاری ویژوال استودیو را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Start Visual Studio کلیک کنید تا وارد فضا اصلی برنامه شوید.


آغاز ویژوال استودیو 2015

22. تا به این مرحله، برنامه ویژوال استودیو برای شما نصب و برای اولین بار اجرا شده و شما می توانید پروژه های خود را بسازید. اما پیش از انجام هر کاری نیاز دارید که سریال نامبر ویژوال استودیو را وارد و آن را فعال کنید تا بتوانید تا هر زمان که بخواهید بدون هر گونه مشکلی از نرم افزار ویژوال استودیو استفاده کنید. ما در کنار فایل های ویژوال استودیو، یک فایل برای دانلود فعالساز نیز قرار داده بودیم؛ پس به سراغ فعالساز رفته و برای فعالسازی برنامه خود از آن استفاده می کنیم. ابتدا باید برنامه PowerISO را Extract کنیم. (اگر برای Extract کردن فایل فشرده از شما پسورد خواسته شد، tahlildadeh.com را وارد کنید.)


کرک برنامه ویژوال استودیو 2015

23. حال وارد پوشه ای شوید که فایل استخراج شده فعالساز در آن قرار داده شده و بر روی vs_activator_tbe دابل کلیک کنید.


فعالسازی ویژوال استودیو 2015

24. پس از دابل کلیک، فرم زیر به شما نمایش داده می شود. این فرم از شما می خواهد ورژن ویژوالی را که بر روی سیستم خود نصب کرده اید، انتخاب کنید.


فعال ساز visual studio 2015

25. با توجه به اینکه ما نسخه Enterprise از ویژال استودیو 2015 را بر روی سیستم خود نصب کرده ایم، پس باید گزینه اول را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Activate کلیک کنیم.


کرک کردن ویژوال استودیو 2015

26. پس از کلیک بر روی Activate، پیام زیر به شما نشان داده می شود که به این معنا است : " نسخه Enterprise شما با موفقیت فعال شد ".


کرک کامل ویژوال استودیو 2015

امیدوارم این فایل آموزشی برای شما مفید واقع شود. در صورت بروز هر گونه مشکل و یا سوال، در بخش نظرات کاربران با ما در ارتباط باشید، من و همکارانم پاسخگو شما خواهیم بود.

1401/05/25 17351 607
رمز عبور : tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
[]
سوالتو بپرس!
نظرات سوالات
1401/08/17 16:51 1
1401/08/17 16:51 1
1401/08/17 16:51 1
1401/08/17 16:51 1
1401/08/17 16:51 1
1401/08/17 16:51 1
1401/08/15 23:12 سلام اون قسمتی که باید با فایل ایزو برنامه باز کنیم اون گزینه mount image to drive من ندارم باید چیکار کنم فایل ایزو را هم نصب دارم
1401/08/11 14:55 slm..khaste nabashid..chera faalsaz baraye man extract nemishe?
1401/08/12 16:04 درود کاربر گرامی،رمز فایل را وارد کنید