روز مانده تا شروع دوره ‌
دوره آموزش طراحی سایت
جهت آموزش استفاده از پنل کاربری این فیلم را مشاهده کنید
ورود
021-88146330
021-88146323
تقویم آموزشی

آموزشگاه تحلیل‌داده

مشخصات پروژه
 • 42
 • 0.0
 • 123
 • 0
 • 0

آخرین پست اینستاگرام

Tahlildadeh instagramProfile
instaPost

. برنامه نویسی میتونه خیلی بالا و پایین داشته باشه. بعضی وقتا همه چی خوب پیش میره و برنامه شما همون کاری که ازش توقع دارید رو انجام میده، اما به ناچار بعضی وقت ها موقعیت هایی پیش می آید که برنامه کاری شما میخواهید را به درستی انجام نمیدهد. و پیدا کردن ارور های آن غیر ممکن به نظر میرسد. شما با یک باگ روبه رو میشوید. 5 نکته ای که کمکتون میکنه باگ های کدتون رو پیدا کنید: 1. از دیباگر استفاده کنید: دیباگر ابزاری است که به شما اجازه میدهد کدتان را در نقطه های مشخصی متوقف کنید و به بررسی آن بپردازید. 2. سوال خود را آنلاین بپرسید! :اگر تا به حالا اینکار را امتحان نکرده اید، حتما امتحان کنید! جواب سوال خود را میتوانید به راحتی در سایت هایی مانند stackoverflow پیدا کنید 3. استراحت کنید! هنگامی که ذهن شما درگیر یک مشکل است، خوب است ذهن خود را کمی از مشکل دور کنید، سپس راه حل مشکل آسان تر پیدا خواهد شد! 4. مشکل خود را به کسی توضیح دهید! توضیح دادن مشکل به دیگران میتواند باعث پیدا شدن باگ شود. زیرا ممکن است جزئیاتی که به آن دقت نکرده بودید را هنگام توضیح به دیگران پیدا کنید! 5. از اول شروع کنید: تا جایی که حجم برنامه و تایم تحویل پروژه شما اجازه میدهد، از ابتدا نوشتن یک کد با ذهنی تازه، اغلب باعث میشود به مشکلاتی که قبلا با آنها روبرو شده بودید مبتلا نشوید. حالا میرسیم به پست فوق🙂 شما چه موقع برای حل باگ ایده میگیرید؟ ___ 👈🏻 برای مشاوره‌ و یا پاسخ سوالات تخصصی خود با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید: ☎️ 021_88146330 ☎️ 021_88146323 📱 09039737034 🌐www.tahlildadeh.com __ #تحلیل_داده #برنامه_نویسی #کدنویسی #برنامه_نویس #برنامهنویسی #آموزش_آنلاین #طراحی_سایت #برنامهنویسی #آموزشبرنامهنویسی #برنامهنویسیوب #کدنویسی_سایت #طراحی_وب #کدنویسی_وب #کدنویسی_آسان #کدنویسی_وبسایت #tahlildadeh

دانلود سورس ساعت دیجیتالی با سی شارپ

دانلود سورس ساعت دیجیتالی

شرح مختصر پروژه

در این آموزش قصد داریم با استفاده از زبان سی شارپ، ساعت دیجیتالی همراه با تقویم بسازیم:

توضیحات پروژه

در این آموزش قصد داریم با استفاده از زبان سی شارپ، ساعت دیجیتالی همراه با تقویم بسازیم:

در مرحله اول، پروژه‌ تحت ویندوزی داخل ویژوال استودیو ایجاد می کنیم. حال در صفحه فرم اپلیکیشن خود، چهار عدد لیبل قرار می دهیم.

نام لیبل ها را به ترتیب lblTime, lblSecond, lblDate, lblDay قرار می دهیم که به خوانایی کد کمک کند. مشخصا lblTime برای نمایش ساعت، lblSecond برای نمایش ثانیه، lblDate برای نمایش تاریخ، lblDay برای نمایش روز هفته استفاده خواهد شد.

حال در قسمت properties هر لیبل مقداری قرار می دهیم. ما در این پروژه برای مثال مقادیر 22:22 و 22 و JUN-01-2022 و MONDAY را قرار داده ایم. مشخصا این مقادیر صوری هستند و در زمان اجرای پروژه بروز خواهند شد.

حال نوبت به کدنویسی پروژه رسیده است. برای این کار باید تابعی ایجاد کنیم که مقادیر لیبل های ما را با تاریخ روز یکسان کند. دراینجا ما تابع timer_Tick را تعریف می کنیم که از نوع void است:

    private void timer_Tick (object sender, EventArgs e)
  {  }

حالا با استفاده از متد DateTime.Now() مقدار هر لیبل را بروز می کنیم. فراموش نکنید که تمامی مقادیر باید به String تبدیل شوند:

  private void timer_Tick (object sender, EventArgs e)
  {
    lblTime.Text = DateTime.Now.ToString("HH:mm");
    lblSecond.Text = DateTime.Now.ToString("ss");
    lblDate.Text = DateTime.Now.ToString("MMM-dd-yyyy");
    lblDay.Text = DateTime.Now.ToString("dddd");
  }

دقت کنید که قالب هریک از لیبل ها به درستی نوشته شود.

در مرحله آخر باید یک timer به پروژه اضافه کنیم و در properties آن interval را برابر 1000 قرار می دهیم. سپس، در قسمت Event، Tick را برابر با تابع time_Tick قرار می دهیم تا بتوان تابع را هماهنگ کرد.

حالا در کد فرم لود پروژه، این کد را می نویسیم:

  private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
  {
    timer1.Start();
  }

تمام!!

1401/08/20 123 42
رمز عبور : tahlildadeh.com یا www.tahlildade.com
[]
سوالتو بپرس!
نظرات سوالات