روز مانده تا شروع دوره ‌
دوره آموزش طراحی سایت
جهت آموزش استفاده از پنل کاربری این فیلم را مشاهده کنید
ورود
021-88146330
021-88146323
تقویم آموزشی

آموزشگاه تحلیل‌داده

مشخصات پروژه
 • 14
 • 0.0
 • 48
 • 0
 • 0

آخرین پست اینستاگرام

Tahlildadeh instagramProfile
instaPost

. برنامه نویسی میتونه خیلی بالا و پایین داشته باشه. بعضی وقتا همه چی خوب پیش میره و برنامه شما همون کاری که ازش توقع دارید رو انجام میده، اما به ناچار بعضی وقت ها موقعیت هایی پیش می آید که برنامه کاری شما میخواهید را به درستی انجام نمیدهد. و پیدا کردن ارور های آن غیر ممکن به نظر میرسد. شما با یک باگ روبه رو میشوید. 5 نکته ای که کمکتون میکنه باگ های کدتون رو پیدا کنید: 1. از دیباگر استفاده کنید: دیباگر ابزاری است که به شما اجازه میدهد کدتان را در نقطه های مشخصی متوقف کنید و به بررسی آن بپردازید. 2. سوال خود را آنلاین بپرسید! :اگر تا به حالا اینکار را امتحان نکرده اید، حتما امتحان کنید! جواب سوال خود را میتوانید به راحتی در سایت هایی مانند stackoverflow پیدا کنید 3. استراحت کنید! هنگامی که ذهن شما درگیر یک مشکل است، خوب است ذهن خود را کمی از مشکل دور کنید، سپس راه حل مشکل آسان تر پیدا خواهد شد! 4. مشکل خود را به کسی توضیح دهید! توضیح دادن مشکل به دیگران میتواند باعث پیدا شدن باگ شود. زیرا ممکن است جزئیاتی که به آن دقت نکرده بودید را هنگام توضیح به دیگران پیدا کنید! 5. از اول شروع کنید: تا جایی که حجم برنامه و تایم تحویل پروژه شما اجازه میدهد، از ابتدا نوشتن یک کد با ذهنی تازه، اغلب باعث میشود به مشکلاتی که قبلا با آنها روبرو شده بودید مبتلا نشوید. حالا میرسیم به پست فوق🙂 شما چه موقع برای حل باگ ایده میگیرید؟ ___ 👈🏻 برای مشاوره‌ و یا پاسخ سوالات تخصصی خود با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید: ☎️ 021_88146330 ☎️ 021_88146323 📱 09039737034 🌐www.tahlildadeh.com __ #تحلیل_داده #برنامه_نویسی #کدنویسی #برنامه_نویس #برنامهنویسی #آموزش_آنلاین #طراحی_سایت #برنامهنویسی #آموزشبرنامهنویسی #برنامهنویسیوب #کدنویسی_سایت #طراحی_وب #کدنویسی_وب #کدنویسی_آسان #کدنویسی_وبسایت #tahlildadeh

آموزش ساخت موزیک پلیر با سی شارپ

آموزش ساخت موزیک پلیر با سی شارپ

شرح مختصر پروژه

در این آموزش قصد داریم با استفاده از زبان سی شارپ، یک موزیک پلیر بسازیم:

توضیحات پروژه

در این آموزش قصد داریم با استفاده از زبان سی شارپ، یک موزیک پلیر بسازیم:

ابتدا پروژه تحت ویندوزی در ویژوال استودیو باز می کنیم:

در مرحله اول باید تزئینات پلیر خود را انجام دهیم. البته که دیزاینی که در این آموزش انجام میدهیم سلیقه ای است و شما می توانید طبق سلیقه خود اجزای برنامه را بچینید.

موارد مورد نیاز ما یک دکمه بارگذاری آهنگ، یک لیست آهنگ و یک موزیک پلیر موزیک هستند. برای استفاده از موزیک پلیر ویندوز در منوی toolbox روی گزینه menus and toolbars کلیک چپ کنید و choose items را انتخاب کنید. حال در قسمت COM Components به windows media player را انتخاب کنید.

در مرحله دوم و برای کدنویسی پروژه، باید ابتدا دو آرایه استرینگی تعریف کنیم. از آنجاییکه در سراسر پروژه به این دو نیاز داریم، آن ها را به صورت گلوبال تعریف می کنیم. پس داریم:

    String[] files, paths;

در اینجا آرایه files فایل آهنگ ها و paths مسیر فایل ها را در خود ذخیره خواهند کرد.

در مرحله بعد، برای کدنویسی عمل دکمه بارگذاری آهنگ، روی آن دو کلیک کرده تا به صفحه کد منتقل شویم. در سی شارپ برای بارگذاری فایل باید از دیتا تایپ OpenFileDialog استفاده کنیم. پس داریم:

      OpenFileDialog ofd = new OpenFileDialog();

در اینجا ofd آبجکتی خواهد بود که مقادیر آن برابر با فایلی که کاربر بارگذاری می کند خواهد بود.

همچنین می توانیم با دستور زیر، به کاربر اجازه انتخاب چند آهنگ همزمان را بدهیم:

      ofd.Multiselect = true;

حالا باید این مقادیر را به files و paths انتقال دهیم اما باید اول مطمئن باشیم که فایل به درستی بارگذاری ده است پس از if استفاده می کنیم. پس داریم:

  
if (ofd.ShowDialog() == System.Windows.Forms.DialogResult.OK){
  files = ofd.SafeFileNames;
  paths = ofd.FileNames;}
  

بعد از بازگذاری آهنگ، باید آن را داخل لیست باکسی که داریم نمایش دهیم. برای این منظور حلقه ای ایجاد می کنیم که تمامی فایل های داخل files را داخل لیست باکس نمایش دهد:

  for(int i =0; i

در مرحله آخر، برای پخش موزیک باید روی موزیک پلیر دابل کلیک کنیم و در قسمت کد، مسیر فایل داخل آرایه paths را به url موزیک پلیر بفرستیم. پس داریم:

  private void musicListBox_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
  {
    
    musicPlayer.URL = paths[musicListBox.SelectedIndex];
  }

1401/08/30 48 14
رمز عبور : tahlildadeh.com یا www.tahlildade.com
[]
سوالتو بپرس!
نظرات سوالات